-
Kulturkafe med allsang
Er du glad i musikk og liker å synge? Kom på kafè med oss! Her kan du synge så høyt eller lavt du vil – med den stemmen du har. 😊
Besøksvenn/ Aktivitetsvenn
Vil du glede et annet menneske? Bli besøksvenn eller aktivitetsvenn! Noen trenger hjelp, andre ønsker å hjelpe. Vi kobler mennesker sammen.Aldersgruppe: 18 til 100 år
Besøks- og aktivitetsvenn
En besøksvenn eller aktivitetsvenn bidrar til å gjøre hverdagen lettere for ensomme i alle aldre. Besøksvennen og den som får besøk bestemmer sammen hva de skal gjøre. Hvis du har noe du synes er hyggelig å gjøre er det et godt utgangspunkt. Det kan være ulike aktiviteter som å gå tur, dra på kafè, lese bøker, spille brettspill eller kort, høre musikk eller synge sammen, fiske, eller rett og slett bare ta en kopp kaffe og slå av en prat. En kaffekoppen med en besøksvenn er en verdi som vanskelig lar seg beskrive eller måle.
Som besøksvenn/ aktivitesvenn kan du besøke en person fast; en time eller to hver uke eller annenhver uke. Dette kan du velge selv.
Ønsker du å bli besøksvenn/ aktivitetsvenn kan du ta kontakt med oss på telefon 40900575 eller mail post@meloy.frivilligsentral.no
Del på:
-
Kulturkafè
Velkommen til en hyggelig stund med god musikk og godt samvær.
-
Mandagskafè: "Vaffelpressa"
Vi starter vaffelpressa. Det betyr varme vafler til kaffen. Oppdatering om feriestengt o.l i Kulingens papiravis og på vår facebook-side.
-
Meløymarkas venner - stirydding
Er du ledig på dagtid, og har lyst til å gjøre noe noe praktisk og nyttig sammen med andre? Bli med på stirydding!
-
Ønsker du å hjelpe andre eller trenger du hjelp?
Vi får stadig henvendelser fra folk som trenger hjelp. Ta gjerne kontakt med Frivilligsentralen om du kan bidra som frivillig eller om du trenger hjelp. Ring oss gjerne på tlf. 409 00 575.